موفقیت

دیدار با شما در بلندترین قله موفقیت

جملات تفکر بر انگیز

سلام دوستان

در این مطلب میخوام درباره دوتا جمله بحث کنیم . من نظر خودم رو میگم شما هم نظر خودتون رو بگید.

۱-برای پیروزی اهریمن تنها چیزی که لازم است این است که انسانهای خوب دست روی دست بگذارند.   ((ادموند برک ))

احتمالا شما این جمله را از زبان افراد زیادی شنیده اید که : ( دیگر امیدی به اصلاح این جهان نیست ) . ویا اینکه ( همه آدمها به فکر منافع خودشون هستند). شنیدن این جملات باعث شده که خیلی از آدمهایی که می خواهند کاری برای بهبود وضع دنیا و کمک به همنوعان خودشون بکنند , از این کار نا امید بشوند و این کار را با این استدلال که با یک گل بهار نمیشه , کاری بیفایده تصور کنند و هیچ کاری انجام نمی دهند . و همین امر عرصه دنیا را برای تاخت و تاز شیاطین آزاد می گذارد و دنیا روز به روز به سمت تاریکی پیش می رود . ولی آیا به نظر شما این عقیده درست است ؟ به یاد داشته باشید که درست است که با یک گل بهار نمی شود . ولی هنگام بهار گلها یکی یکی  سر از خاک بیرون می آورند و بهار را بوجود می آورند .

۲- فتح ستاره گانی که هزاران فرسنگ از ما دور هستند, با برداشتن اولین قدم ممکن است     ((ضرب المثل چینی ))

آیا شما هم تا به حال آرزوهای بزرگی داشته اید که به علت طولانی بودن مسیر رسیدن به آنها فراموششان کرده باشید؟ در طول تاریخ بشر فکرهای بزرگی در مغز خود پرورانده است که بسیاری از آنها به دست فراموشی سپرده شده است . اما آنها که جرات کرده اند و قدم در راه خلق آرزوهای خود گذاشته اند , توانسته اند دستاوردهای بزرگی را برای بشریت به ارمغن بیاورند . مثلا زمانی که برادران رایت به فکر پرواز افتادند همه آنها را مسخره کردند ولی آنها توجهی به بقیه نکردند و کارشان را شروع کردندو از شکست نهراسیدند و البته بارها هم شکست خوردند تا سرانجام آرزوی پرواز را برای بشر عملی کردند.

اگر شما هم آرزوی بزرگی در سر دارید , اولین قدم را برای رسیدن به آن بردارید و مطمئن باشید که در هر قدمی که بر می دارید , خالق جهان با شماست .

موفق باشید

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم تیر ۱۳۸۵ساعت 15:28  توسط حسین برخوردار  |